Aranżacja groty to rękodzieło o bajkowej scenerii, zaprojektowanej tak, aby w pełni wykorzystać właściwości soli oraz tężni solankowych. Zbudowana jest z materiałów naturalnych. Ściany są wyłożone kruchami solnymi z Pakistanu, podłogę pokrywa gruba warstwa soli kłodawskiej. Sól kłodawska jest minerałem o wysokim stopniu czystości, o naturalnej barwie białej z odcieniem szarym lub różowym. Nie wymaga wzbogacania. Stanowi bogate źródło mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Sól pakistańska posiada podobny stopień mineralizacji do soli kłodawskiej. Ma intensywniejsze czerwone wybarwienie oraz ciekawsze walory estetyczne.

Wewnątrz zainstalowana jest tężnia wykonana z witek brzozowych, po której spływa specjalny roztwór solanki jodowo-bromowej, odpowiedzialny za dyspersję jonów do atmosfery. Wodospad z jonizatorem, zawierającym specjalny roztwór soli jest dodatkowym źródłem emisji jonów ujemnych.

Odpowiedni mikroklimat, muzyka oraz światło sprzyjają w uzyskaniu wewnętrznej harmonii. Powietrze w grocie jest czyste i natężone jonami ujemnymi, neutralizującymi jony dodatnie. Seans w grocie to zastrzyk witamin i energii. Regularne przebywanie wzmacnia układ odpornościowy i opóźnia procesy starzenia. Pierwsze efekty poprawy zdrowia poczujemy już po 10 seansach. W celach profilaktyki zdrowia lub relaksacyjnym zaleca się wizyty w grocie 1 lub 2 razy w tygodniu.